סימנים מקדימים לבעיות תקשורת זה מסוג אותם הדברים שמעסיקים הורים רבים, כי מי מאיתנו, ההורים, לא חרד לילד שלו? כולנו רוצים ילדים עם ביטחון עצמי, יפים ומוצלחים, אך האמת היא, שלא כל הדברים נמצאים תחת השליטה שלנו ובהחלט עלול להיות שגם הילדים שלכם, כמו ילדים של אחרים, סובלים מבעיות תקשורת ברמות שונות.

בבואנו לבדוק מדוע חשוב לזהות הבעות פנים אנחנו מגלים שבפועל הבעות פנים הן הבסיס לתקשורת בינאישית. אנשים שלא סובלים מבעיות רגשיות, מקשיי למידה, מבעיות כמו ADHD וכדומה מתקשים להבין את הקושי שחווה אדם שכן סובל מבעיות כאלה. הקשיים הללו באים לידי ביטוי לא רק בבית הספר ולא רק בבחינות, אלא גם בדרך שבה הילדים המתקשים מבינים את הסביבה, יוצרים איתה קשר ומפתחים קשרים עמוקים.

בבואנו לבדוק כיצד עובדת קלינאית תקשורת אנחנו מגלים שאין תשובה אחת נכונה, שכן כפי שקורה בתחומים רבים, גם בתחום הזה יש שיטות ואפשרויות שונות. עם זאת, באופן כללי ניתן לומר שעבודתה של קלינאית התקשורת מורכבת משלבים שונים כמו:

1. אבחון: לפני הכול צריך לאבחן את האדם שיושב מולנו, להבין מה הקשיים שלו והיכן המורכבויות

2. בניית תוכנית טיפול: ההנחה היא שלכל אדם יכול להיות טיפול אחר שיהיה יעיל יותר ולכן חשוב לבנות לכל אדם את תוכנית הטיפולים המתאימה לו

3. הטיפול עצמו: יכול להיות שונה מבחינת התוכן והמשך בין המטופלים השונים

טיפול בשפה דרוש לכל מי:
- שמגמגם
- שמאבד את הקול לעיתים קרובות או מצטרד
- לא מצליח להגות מילים, אותיות או הברות שונות

טיפול בטכניקות הוליסטיות לבניית קול זו בהחלט חוויה שכדאי לכם לעבור אם גם אתם סובלים מבעיות של צרידות, אובדן קול בקלות ואפילו גמגום. לא אחת קורה שהמומחים בתחום מרימים ידיים אחרי טיפולים

טיפול בבעיות תקשורת הינו תחום שמושקעות בו אנרגיות רבות בעידן שבו אנחנו חיים, שכן המודעות לנושא הולכת וגדלה. לכן, אם גם הילדים שלכם סובלים מבעיות תקשורת שונות כדאי שתדעו שאתם לא לבד וכי היום יש הרבה סוגים של טיפולים ושיטות שיכולות לסייע להם להתמודד עם המצב.

האתר עוצב ונבנה על ידי web4all